ადამიანები, რომლებიც ანწუხელიძის სახელს ეფარებიან, ანწუხელიძისა და სხვა გმირებისთვის ომის დანაშაულის დაბრალების მხარდამჭერები არიან, ამის გადაფარვას ცდილობენ ატეხილი ისტერიით -მამუკა მდინარაძე
არ შეიძლება, ადამიანთა გაერთიანებას პოლიტიკური პარტია ეწოდოს, როდესაც ისინი ერთი სცენარით მოქმედებენ და ამ სცენარის საერთო სახელი არის კოლექტიური „ნაცმოძრაობის“ მიერ დესტაბილიზაციის პროცესების განვითარება საქართველოში-გიორგი ვოლსკი
დროებითმა საგამოძიებო კომისიამ 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილ ვითარებასა და 2008 წლის აგვისტოს ომთან დაკავშირებით ოთხ პირს მოუსმინა
აქციის მონაწილეები რუსთაველის გამზირზე გზის გადაკეტვას ცდილობენ – პოლიციამ რამდენიმე ადამიანი დააკავა
პროპაგანდა მიდის, რომ ახალგაზრდები დაარწმუნონ, ვითომ ჩვენ გვინდა საქართველო გავამტყუნოთ და რუსეთი გავამართლოთ – გია ვოლსკი
ევროკავშირი არ მოხსნის რუსეთის წინააღმდეგ დაწესებულ სანქციებს უკრაინაში ომის სრულად დასრულებამდე – ურსულა ფონ დერ ლაიენი
მხოლოდ საკუთარი ქვეყნის მტერი თუ გააკეთებს, რომ განაიარაღოს საკუთარი მოსახლეობა ოკუპირებული ტერიტორიის ერთადერთ სტრატეგიულად მნიშვნელოვან რეგიონში, რომელსაც შენ აკონტროლებ და ჯერ კიდევ ოკუპირებული არ არის -ირაკლი ბათიაშვილი
მერაბიშვილის ბრძანებით, გორის პოლიციაში 40 ოსი მხოლოდ იმიტომ სცემეს, რომ ოსი ეროვნების იყვნენ, ვითარების ესკალაცია, დაძაბვა მიდიოდა, რაც არანაირად გამართლებული არ იყო -გოგა ხაინდრავა
“რუსეთი ცდილობს აშშ-სა და უკრაინისაგან დათმობებს მიაღწიოს და მოლაპარაკებების გაჭიანურებაში დროს იგებს”-The New York Times